Yoast SEO Premium (for WordPress) - en to ro translation catalogue (185 entries)

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old post URL to the new post URL. %6$sClick here to undo this%7$s <br> Old URL: %4$s <br> New URL: %5$s
ro: %1$s a creat redirecţionarea %2$sredirect%3$s de la vechiul URL al postării la noul URL. %6$s Click aici pentru a anula acest lucru %7$s <br> URL vechi:%4$s <br> URL nou:%5$s

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old term URL to the new term URL. %6$sClick here to undo this%7$s  <br> Old URL: %4$s <br> New URL: %5$s
ro: %1$s a creat un %2$s redirect %3$s de la adresa de la vechiul URL la noul URL. %6$s Click aici pentru a anula %7$s <br> Adresa veche: %4$s <br> Adresa URL nouă:%5$s

en: %1$s description
ro: descriere %1$s

en: %1$s detected that you deleted a post. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
ro: %1$s a detectat că ați șters o postare. Puteți să: %2$s Nu știu ce să fac? %3$s Citiți această postare %4$s.

en: %1$s detected that you deleted a term. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
ro: %1$s a detectat că ați șters o clauză. Puteți să: %2$s Nu știu ce să fac? %3$s Citiți această postare %4$s.

en: %1$s detected that you moved a post (%5$s) to the trash. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post%4$s.
ro: %1$s a detectat că ați mutat o postare la coșul de gunoi. Puteți să: %2$s Nu știu ce să fac? %3$s Citiți această postare %4$s.

en: %1$s editor
ro: Editorul %1$s

en: %1$s image
ro: imagine %1$s

en: %1$s preview
ro: previzualizare %1$s

en: %1$s title
ro: titlu %1$s

en: %1$s will be redirected to %2$s. Maybe it's worth considering to create a direct redirect to %2$s.
ro: %1$s va fi redirecționat către %2$s. Poate că merită să aveți în vedere crearea unei redirecționări direct la %2$s.

en: %s can generate redirect files that can be included in your website web server configuration. If you choose this option the PHP redirects will be disabled. Only check this option if you know what you are doing!
ro: %s poate genera fișiere de redirecționare care pot fi incluse în configurarea serverului site-ului web. Dacă alegeți această opțiune redirecționările PHP vor fi dezactivate. Bifați această opțiune doar dacă știți ce faceți!

en: %s import failed: No redirects found.
ro: %s importul a eșuat: Nu au fost găsite redirecționări.

en: %s internal linking
ro: %s link-uri interne

en: %s redirects have been imported.
ro: %s redirecționări au fost importate.

en: (no title)
ro: (fără titlu)

en: 301 Moved Permanently
ro: 301 Mutat permanent

en: 302 Found
ro: 302 Găsit

en: 307 Temporary Redirect
ro: 307 Temporar Redirecționat

en: 410 Content Deleted
ro: 410 Conținut Șters

en: 410 Redirect created from %1$s!
ro: 410 Redirect creat de %1$s!

en: 451 Unavailable For Legal Reasons
ro: 451 Indisponibil pentru motive legale

en: Add Redirect
ro: Adaugă Redirecționare

en: Add custom fields to page analysis
ro: Adaugă câmpuri personalizate la analiza paginii

en: Add new prominent word
ro: Adaugă cuvânt principal

en: Add or remove prominent words
ro: Adăugați sau ștergeți cuvinte proeminente

en: All prominent words
ro: Toate cuvintele principale

en: All redirect types
ro: Toate tipurile de riderecționări

en: Analyze your content
ro: Analizeaza-ti continutul

en: As you're on Apache, you should add the following include to the website httpd config file:
ro: Deoarece ești pe Apache, ar trebui să adaugi următoarele incluziuni în fișierul de configurare httpd al site-ului web.

en: As you're on Nginx, you should add the following include to the Nginx config file:
ro: Deoarece ești pe NGINX, ar trebui să adaugi următoarele incluziuni în fișierul de configurare Nginx  al site-ului web.

en: By
ro: De la

en: By default we write the redirects to your %s file, check this if you want the redirects written to a separate file. Only check this option if you know what you are doing!
ro: Regulile de redirecționare sunt scrise implicit în fișierul .htaccess. Bifează această opțiune dacă vrei ca redirecționările să fie adăugate într-un fișier separat. Bifează această opțiune doar dacă știi ce faci!

en: CSV import failed: The provided file could not be parsed using a CSV parser.
ro: Importarea CSV a eșuat. Fișierul ales nu poate fi analizat folosind analizatorul CSV.

en: Calculation completed.
ro: Calculare completa.

en: Calculation in progress...
ro: Calculare in desfasurare...

en: Cancel
ro: Anulează

en: Choose from the most used
ro: Selectați din cele mai folosite

en: Close
ro: Închide

en: Create Redirect
ro: Creează Redirecționare

en: Create redirect
ro: Creează redirecționare

en: Delete
ro: Șterge

en: Edit
ro: Editare

en: Edit %1$s preview
ro: Previzualizarea editării %1$s

en: Edit prominent word
ro: Modificați cuvântul proeminent

en: Edit redirect
ro: Editează redirect

en: Enabled
ro: Activ

en: Enter redirects to import
ro: Introdu redirecționări pentru import

en: Error while saving this redirect
ro: Eroare la salvarea acestei redirecționări

en: Error: a redirect for this URL already exists
ro: Eroare: deja există o redirecționare pentru acest URL

en: Export URL
ro: Exportă URL

en: Export keyword scores
ro: Exportă scorul cuvintelor cheie

en: Export keywords to a CSV file
ro: Exportă cuvinte cheie către fișierul CSV

en: Export readability score
ro: Exportă scorul de citire

en: Export redirects
ro: Exportă redirecționări

en: Export redirects to a CSV file
ro: Exportă redirecționări către fișierul CSV

en: Export title
ro: Exportă titlul

en: Exporting data can take a long time when there are many posts, pages, public custom post types or terms.
ro: Exportarea datelor poate să dureze mai mult cand sunt multe articole, pagini, termeni sau postări personalizate.

en: Filter
ro: Filtru

en: Filter by redirect type
ro: Filtrează fupă tipul de redirecționare

en: Generate a separate redirect file
ro: Generează un fișier de redirecționare separat

en: Generate internal linking suggestions
ro: Generare sugestii link-uri interne

en: Generating suggestions for %1$s...
ro: Se generează sugestii pentru postări...

en: If you need a list of all public posts, terms and related keywords, you can generate a CSV file using the %s button below.
ro: Dacă ai nevoie de o listă cu toate postările publice, termenii și cuvintele cheie, poți genera un fișier CSV folosind butonul %s de mai jos.

en: If you need to have a list of all redirects, you can generate a CSV file using the button below.
ro: Dacă doriți să aveți o listă cu toate redirecționările, puteți genera un fișier CSV folosind butonul de mai jos.

en: Import .htaccess
ro: Importă .htaccess

en: Import CSV file
ro: Importă fișierul CSV

en: Import from a CSV file
ro: Importă dintr-un fișier CSV

en: Import from other redirect plugins
ro: Importați din alte plugin-uri pentru redirecționare

en: Import from:
ro: Importați din:

en: Import redirects
ro: Importă redirecționări

en: Import redirects from %s
ro: Importă redirecționările de la %s

en: Internal linking
ro: Link-uri interne

en: Item %1$s of %2$s analyzed.
ro: Postarea %1$s din %2$s analizate.

en: Limit result set to items that are unindexed.
ro: Rezultatul limită setat la elementele care sunt neindexate.

en: Link suggestions
ro: Sugestii de link

en: Make it serve a 410 Content Deleted header
ro: Faceți un text pentru eroarea 4120 Content Deleted header

en: Mark as fixed:
ro: Marcați ca fixată:

en: Mark this issue as fixed in %1$s.
ro: Marcați această problemă ca fiind fixată în %1$s.

en: Modify your %1$s description by editing it right here
ro: Modificați descrierea proprie a %1$s editând-o chiar aici

en: New URL
ro: Noul URL

en: New URL:
ro: Noul URL.

en: New prominent word
ro: Cuvânt principal nou

en: New type can't be empty.
ro: Noul tip nu poate fi gol.

en: No prominent words
ro: Nu există cuvinte proeminente

en: Not Found
ro: Negăsit

en: Not all the required fields are filled.
ro: Nu sunt completate toate câmpurile obligatorii.

en: Old URL
ro: Vechiul URL

en: Old URL:
ro: URL vechi:

en: Origin
ro: Origine

en: Please enter the new URL for %s
ro: Vă rugăm să introduceți noua adresă URL pentru %s

en: Please note that the first row in this file is a header. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
ro: Luați la cunoștință că primul rând din acest fișier este un antet. Acest rând ar trebui ignorat când se analizează sau importă date din export.

en: Please note:
ro: Rețineți:

en: Please provide a %1$s description by editing the snippet below.
ro: Vă rugăm să furnizați o descriere %1$s prin editarea fragmentului de mai jos.

en: Please provide a %1$s title by editing the snippet below.
ro: Vă rugăm să furnizați un titlu %1$s prin editarea fragmentului de mai jos.

en: Please select an image by clicking here
ro: Va rugăm selectaţi o imagine făcând clicking aici

en: Popular prominent words
ro: Cuvinte proeminente populare

en: Prominent words
ro: Cuvinte proeminente

en: Prominent words list
ro: Listă cuvinte proeminente

en: Prominent words list navigation
ro: Listă de navigare pentru cuvintele proeminente

en: Redirect added.
ro: Redirect adăugat

en: Redirect created from %1$s to %2$s!
ro: Redirecționare creată de la %1$s la %2$s!

en: Redirect deleted.
ro: Redirectul a fost șters.

en: Redirect import failed: No redirects found.
ro: Importarea Redirecționărilor a eșuat: Nu au fost găsite redirecționări.

en: Redirect import failed: Redirection plugin not installed or activated.
ro: Importarea Redirecționărilor a eșuat: Modulul Redirecționare nu este instalat sau activat.

en: Redirect it to another URL
ro: Redirecționează spre o altă adresă URL.

en: Redirect method
ro: Metodă de redirecționare

en: Redirect this broken URL and fix the error
ro: Redirecționați acest URL stricat și fixați eroarea

en: Redirect updated.
ro: Redirectul a fost actualizat.

en: Redirection
ro: Redirecționare

en: Redirects
ro: Redirecționări

en: Redirects have been imported.
ro: Redirectările au fost importate.

en: Redirects per page
ro: Redirecționări per pagină

en: Regex Redirects
ro: Redirecționări Regex

en: Regular Expression
ro: Expresie regulara

en: Regular Expression (regex) Redirects are extremely powerful redirects. You should only use them if you know what you are doing. %1$sRead more about regex redirects on our knowledge base%2$s.
ro: Expresii regulate (regex) Redirecționările sunt redirecționări extrem de puternice. Ar trebui să le folosiți numai dacă știți ce faceți.%1$s Citește mai multe despre redirecționările regex pe baza noastră de cunoștințe %2$s.

en: Remove image
ro: Ştergeţi imaginea

en: Save
ro: Salvează

en: Save Changes
ro: Salvare Modificări

en: Save anyway
ro: Salvează oricum

en: Search
ro: Căutare

en: Search prominent words
ro: Căutați cuvinte proeminente

en: Select this redirect
ro: Selectează această redirecționare

en: Separate prominent words with commas
ro: Separați cuvintele proeminente cu virgule

en: Settings
ro: Setări

en: Show information about Facebook description
ro: Afișați informații despre descrierea Facebook

en: Show information about Facebook image
ro: Afișați informații despre imaginea de pe Facebook

en: Show information about Facebook title
ro: Afișați informații despre titlul Facebook

en: Show information about Twitter description
ro: Afișați informații despre descrierea de pe Twitter

en: Show information about Twitter image
ro: Afișați informații despre imaginea de pe Twitter

en: Show information about Twitter title
ro: Afișați informații despre titlul Twitter

en: Simple 301 Redirects
ro: Redirectări simple 301

en: Stop analyzing
ro: Oprește analizarea

en: Target
ro: Țintă

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Prominent words
ro: Cuvinte proeminente

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Prominent word
ro: Cuvânt principal

en: The Regular Expression field can't be empty.
ro: Câmpul expresie regulară nu poate fi gol.

en: The URL you are redirecting to seems to return a %1$s status. You might want to check if the target can be reached manually before saving.
ro: URL-ul pe care redirecționați pare să returneze starea %1$s. Vă recomandăm ca să verificați manual dacă obiectivul poate fi atins înainte de a salva.

en: The URL you entered could not be resolved.
ro: Adresa URL pe care ai introdus-o nu poate fi rezolvată.

en: The URL you entered returned a HTTP code different than 200(OK). The received HTTP code is %1$s.
ro: Adresa URL pe care ați introdus-o a returnat un cod HTTP diferit de 200(OK). Codul HTTP primit este %1$s.

en: The first row in this file is the header row. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
ro: Primul rând din acest fișier este antetul. Acest rand-antet ar trebui ignorat când se importă sau exportă date.

en: The given image url cannot be loaded
ro: Adresa URL a imaginii nu poate fi încărcată

en: The image you selected is too small for %1$s
ro: Imaginea pe care ați selectat-o este prea mică pentru %1$s

en: The link suggestions metabox contains a list of posts on your blog with similar content that might be interesting to link to.
ro: Secțiunea de sugestii de link conține o listă cu postările cu conținut similar de pe blogul tău care ar putea fi bune legături.

en: The new URL field can't be empty.
ro: Câmpul URL nou nu poate fi gol.

en: The old URL already exists as a redirect.
ro: Vechea adresă URL există deja ca și redirecționare.

en: The old URL field can't be empty.
ro: Câmpul URL vechi nu poate fi gol.

en: The redirect type is the HTTP response code sent to the browser telling the browser what type of redirect is served. %1$sLearn more about redirect types%2$s.
ro: Tipul de redirecționare este codul de răspuns HTTP trimis browserului, care îi spune browserului ce tip de redirecționare este accesat.%1$s Aflați mai multe despre tipurile de redirecționare %2$s.

en: The redirect was added successfully.
ro: Redirectul a fost adăugat cu succes.

en: The redirect was deleted successfully.
ro: Redirectul a fost șters cu succes.

en: The redirect was updated successfully.
ro: Redirectul a fost actualizat cu succes.

en: The redirect you are trying to save will create a redirect loop. This means there probably already exists a redirect that points to the origin of the redirect you are trying to save
ro: Redirecționarea pe care încercați să o salvați va crea o buclă de redirecționare. Acest lucru înseamnă că, probabil, există deja o redirecționare care indică originea redirecționării pe care încercați să o salvați

en: The terms saved successfully for the given post.
ro: Termenii au fost salvați cu succes pentru postarea dată.

en: There is no post found for the given post id.
ro: Nu există nici o postare pentru id-ul dat.

en: This is an example title - edit by clicking here
ro: Acesta este un exemplu de titlu - îl puteţi edita făcând clic aici

en: Type
ro: Tip

en: Unknown error. Failed to create redirect.
ro: Eroare necunoscută. Nu am reușit să creez redirectul.

en: Unknown error. Failed to update redirect.
ro: Eroare necunoscută. Nu am reușit să editez redirectul.

en: Update Redirect
ro: Actualizează redirectul

en: Update prominent word
ro: Actualizați cuvântul proeminent

en: Upload image
ro: Încărcaţi imaginea

en: Use other image
ro: Folosiţi o altă imagine

en: View prominent word
ro: Vezi cuvântul proeminent

en: Want to use our internal linking tool? Analyze all the published posts, pages and custom post types to generate internal linking suggestions.
ro: Doriti sa folositi unealta noastra pentru link-urile interne? Analizati toate postarile publicate si paginile pentru a genera sugestii link-uri interne.

en: We are unable to detect an image in your post that is large enough to be displayed on Facebook. We advise you to select a %1$s image that fits the recommended image size.
ro: Suntem în imposibilitatea de a detecta o imagine în postare, care să fie suficient de mare pentru a fi afişată pe Facebook. Vă recomandăm să selectaţi o imagine de %1$s care să se potrivească cu dimensiunea recomandată pentru imagine.

en: We're unable to create the directory %s
ro: Suntem în imposibilitatea de a crea directorul %s

en: We're unable to save the redirect file to %s
ro: Incapabil să salvez redirectul în %s

en: We're unable to save the redirects to your %s file. Please make the file writable.
ro: Nu am reușit să salvăm redirecționările către fișierul tău %s. Te rugăm să faci fișierul scriptibil.

en: We're unable to write data to the file %s
ro: Nu suntem în măsură să scriem datele la fișierul %s

en: Web server
ro: Server web

en: Write redirects to the %1$s file. Make sure the %1$s file is writable.
ro: Scrie redirecționarea la fișierul%1$s. Asigurați-vă că fișierul%1$s poate fi scris.

en: You are already editing a redirect, please finish this one first
ro: Deja editezi un redirect, te rugăm, termină-l pe acela

en: You are attempting to redirect to the same URL as the origin.
    					Please choose a different URL to redirect to.
ro: Aţi încercat să redirecționaţi la aceeași adresă URL.
    →	→	→	→	→	Vă rugăm alegeţi o adresă URL diferită pentru redirecţionare.

en: You can add or remove columns to be included in the export using the checkboxes below.
ro: Puteți adăuga sau șterge coloane pentru exportare folosind casuțele de mai jos.

en: You can copy the contents of any %1$s file in here, and it will import the redirects into %2$s.
ro: Puteţi copia conţinutul oricărui fişier %1$s aici, şi va importa redirecționările în %2$s.

en: You can't redirect a URL to itself.
ro: Un URL nu se poate redirecționa către el însuși.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the redirect.
ro: Nu este necesar să creați o redirecționare pentru adresa URL %1$s deoarece există deja o redirecționare. Dacă este bine, puteți marca această problemă ca fiind fixată. Dacă nu, accesați pagina redirecționată și schimbați redirecționarea.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. The existing redirect points to %2$s. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the target URL.
ro: Nu este necesar să creați o redirecționare pentru adresa URL %1$s deoarece există deja o redirecționare. Redirecționările existente indică %2$s. Dacă este bine, puteți marca această problemă ca fiind fixată. Dacă nu, accesați pagina redirecționată și schimbați adresa URL țintă.

en: You have unsaved redirects, are you sure you want to leave?
ro: Ai redirecționări nesalvate, ești sigur că vrei să părăsești pagina?

en: You're redirecting to a target that returns a 301 HTTP code (permanently moved). Make sure the target you specify is directly reachable.
ro: Redirecționați către o țintă care returnează un cod HTTP 301 (mutat permanent). Asigurați-vă că obiectivul pe care îl specificați este accesibil direct.

en: Your redirect is missing the subdirectory where WordPress is installed in. This will result in a redirect that won't work. Make sure the redirect starts with %1$s
ro: Redirecționării tale îi lipsește subdirectorul unde WordPress a fost instalat. Aceasta va rezulta într-o redirecționare eșuată. Asigură-te că redirecționarea începe cu %1$s

en: keyword score
ro: Scorul cuvantului cheie

en: meta description
ro: Meta descriere

[ctx: noun]
en: Type
ro: Tip

en: title
ro: Titlu
