Yoast SEO Premium (for WordPress) - en to hr translation catalogue (210 entries)

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old post URL to the new post URL. %6$sClick here to undo this%7$s <br> Old URL: %4$s <br> New URL: %5$s
hr: %1$s je stvorio %2$sredirect%3$s od URL-a starog posta na novi URL posta. %6$s kliknite ovdje kako biste poništili ovu %7$s <br> Stari URL: %4$s <br> Novi URL: %5$s

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old term URL to the new term URL. %6$sClick here to undo this%7$s  <br> Old URL: %4$s <br> New URL: %5$s
hr: %1$s je stvorio %2$sredirect%3$s od starog pojma URL-a za novi pojam URL-a. %6$s kliknite ovdje kako biste poništili ovu %7$s <br> Stari URL: %4$s <br> Novi URL: %5$s

en: %1$s description
hr: %1$s opis

en: %1$s detected that you deleted a post. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
hr: %1$s uočava da ste objavu obrisali. Možete možda: %2$s Ne znate što učiniti? %3$sPročitajte ovu objavu%4$s.

en: %1$s detected that you deleted a term. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
hr: %1$s je otkrio da ste izbrisali pojam. Možete možda: %2$s Ne znate što učiniti? %3$sPročitajte ovu objavu %4$s.

en: %1$s detected that you restored a post (%4$s) from the trash, for which a redirect was created. %2$sClick here to remove the redirect%3$s
hr: %1$s je otkrio da se vratili članak (%4$s) iz smeća, za koji je izrađeno preusmjeravanje. %2$sKliknite ovdje da biste uklonili preusmjeravanje%3$s

en: %1$s editor
hr: %1$s urednik

en: %1$s image
hr: %1$s slika

en: %1$s preview
hr: %1$s pregled

en: %1$s title
hr: %1$s naslov

en: %1$s will be redirected to %2$s. Maybe it's worth considering to create a direct redirect to %2$s.
hr: %1$s će preusmjeriti na %2$s. Možda je bolje stvoriti izravno preusmjerenje na %2$s.

en: %1$sClick here%2$s to index your links, so we can identify orphaned %3$s. %4$s
hr: %1$sClick here%2$s da biste indeksirali svoje veze kako bismo identificirali napuštene %3$s. %4$s

en: %1$sLearn more about orphaned content%2$s.
hr: %1$sSaznajte više o napuštenom sadržaju%2$s.

en: %s can generate redirect files that can be included in your website web server configuration. If you choose this option the PHP redirects will be disabled. Only check this option if you know what you are doing!
hr: %s može stvoriti datoteke preusmjerenja koje mogu biti uključene u postavke Vašeg web poslužitelja. Ako odaberete ovu opciju, PHP preusmjeravanja će biti onemogućena. Odaberite ovu opciju samo ako znadete što radite!

en: %s import failed: No redirects found.
hr: %s uvoz nije uspio: Preusmjerenja nisu pronađena.

en: %s internal linking
hr: %s unutarnje povezivanje

en: %s redirects have been imported.
hr: %s preusmjerenja su uvezena.

en: 'Orphaned content' refers to %1$s that have no inbound links, consider adding links towards these %1$s. %2$s
hr: "Napušteni sadržaj" odnosi se na %1$s koji nemaju ulaznih veza, razmislite o dodavanju veza prema tim %1$s. %2$s

en: (no title)
hr: (bez naslova)

en: 301 Moved Permanently
hr: 301 trajno premještena

en: 302 Found
hr: 302 pronađena

en: 307 Temporary Redirect
hr: 307 privremeno preusmjerena

en: 410 Content Deleted
hr: 410 sadržaj obrisan

en: 410 Redirect created from %1$s!
hr: 410 preusmjeravanje stvoreno iz %1$s!

en: 451 Unavailable For Legal Reasons
hr: 451 nedostupna iz pravnih razloga

en: Add Redirect
hr: Dodaj preusmjerenje

en: Add custom fields to page analysis
hr: Dodaj posebna polja na stranicu anliza

en: Add new prominent word
hr: Dodajte novu istaknutu riječ

en: Add or remove prominent words
hr: Dodajte ili uklonite istaknute riječi

en: All prominent words
hr: Sve istaknute riječi

en: All redirect types
hr: Sve vrste preusmjeravanja

en: Analyze your content
hr: Analizirajte svoj sadržaj

en: As you're on Apache, you should add the following include to the website httpd config file:
hr: Budući da koristite  Apache, trebate dodati sljedeće u httpd config datoteku:

en: As you're on Nginx, you should add the following include to the Nginx config file:
hr: Budući da koristite Nginx, trebate dodati sljedeće u Nginx config datoteku:

en: Ask your SEO Manager or Site Administrator to count links in all texts, so we can identify orphaned %1$s. %2$s
hr: Zamolite svog SEO upravitelja ili administratora web sučelja da izbroji veze u svim tekstovima, tako da možemo identificirati napuštene %1$s. %2$s

en: By
hr: Po

en: By default we write the redirects to your %s file, check this if you want the redirects written to a separate file. Only check this option if you know what you are doing!
hr: Standardno se preusmjeravanja zapisuju u Vašu datoteku %s pa to provjerite, ako želite da se preusmjeravanja bilježe u zasebnu datoteku. Uključite ovu opciju samo ako znadete što radite!

en: CSV import failed: The provided file could not be parsed using a CSV parser.
hr: CSV uvoz nije uspio: predviđena datoteka nije se mogla raščlaniti pomoću CSV rastavljača.

en: Calculation completed.
hr: Proračunavanje završeno.

en: Calculation in progress...
hr: Proračunavanje u tijeku...

en: Cancel
hr: Poništi

en: Choose from the most used
hr: Odaberite među najkorištenijima

en: Close
hr: Zatvori

en: Create Redirect
hr: Stvori preusmjerenje

en: Create redirect
hr: Izradi preusmjeravanje

en: Delete
hr: Izbriši

en: Edit
hr: Izmijeni

en: Edit %1$s preview
hr: Uredi %1$s pregled

en: Edit prominent word
hr: Uredi istaknutu riječ

en: Edit redirect
hr: Otvori preusmjerenje

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Enter redirects to import
hr: Unesite preusmjeravanja za uvoz

en: Error while saving this redirect
hr: Greška pri spremanju ovog preusmjerenja

en: Error: a redirect for this URL already exists
hr: Greška: preusmjerenje za ovaj URL već postoji

en: Everything is already indexed. There is no need to recalculate anything.
hr: Sve je već indeksirano. Nema potrebe preračunati ništa.

en: Export SEO title
hr: Izvoz SEO naslova

en: Export URL
hr: Izvoz URL-a

en: Export keyword scores
hr: Izvoz rezultata ključnih riječi

en: Export keywords
hr: Izvoz ključnih riječi

en: Export keywords to a CSV file
hr: Izvoz ključnih riječi u CSV datoteku

en: Export meta description
hr: Izvoz meta opisa

en: Export readability score
hr: Izvoz rezultata čitljivosti

en: Export redirects
hr: Izvoz preusmjeravanja

en: Export redirects to a CSV file
hr: Izvoz preusmjeravanja u CSV datoteku

en: Export title
hr: Izvoz naslova

en: Exporting data can take a long time when there are many posts, pages, public custom post types or terms.
hr: Izvoz podataka može potrajati dugo kada postoji mnogo članaka, stranica, vrsta ili pojmova javnih prilagođenih članaka.

en: Filter
hr: Filtar

en: Filter by redirect type
hr: Filtriranje prema vrsti preusmjeravanja

en: Format
hr: Formatiraj

en: Generate a separate redirect file
hr: Stvori posebnu datoteku za preusmjerenja

en: Generate internal linking suggestions
hr: Generirajte prijedloge unutarnjeg povezivanja

en: Generating suggestions for %1$s...
hr: Generiranje prijedloga za %1$s.

en: Good job! You've optimized your internal linking suggestions. These suggestions will now appear alongside your content when you are writing or editing a post.
hr: Dobro obavljeno! Optimizirali ste prijedloge za unutarnja povezivanja. Ti se prijedlozi sada pojavljuju uz vaš sadržaj prilikom pisanja ili uređivanja posta.

en: If you need a list of all public posts, terms and related keywords, you can generate a CSV file using the %s button below.
hr: Ako trebate popis svih javnih članaka, pojmova i povezanih ključnih riječi, možete generirati CSV datoteku pomoću gumba %s u nastavku.

en: If you need to have a list of all redirects, you can generate a CSV file using the button below.
hr: Ako trebate imati popis svih preusmjeravanja, možete generirati CSV datoteku pomoću gumba u nastavku.

en: Import .htaccess
hr: Uvoz .htaccess

en: Import CSV file
hr: Uvoz CSV datoteka

en: Import from a CSV file
hr: Uvoz iz CSV datoteke

en: Import from other redirect plugins
hr: Uvoz iz drugih dodataka za preusmjeravanje

en: Import from:
hr: Uvoz iz:

en: Import redirects
hr: Uvoz preusmjeravanja

en: Import redirects from %s
hr: Uvezi preusmjerenja iz %s

en: Insights
hr: Uvidi

en: Internal linking
hr: Interne poveznice

en: Item %1$s of %2$s analyzed.
hr: Stavka %1$s od %2$s analizirana je.

en: Limit result set to items that are unindexed.
hr: Ograniči rezultate na stavke koje nisu indeksirane.

en: Link suggestions
hr: Prijedlozi poveznica

en: Make it serve a 410 Content Deleted header
hr: Neka posluži 410 sadržaj - izbrisano zaglavlje.

en: Mark as fixed:
hr: Označi kao riješeno:

en: Mark this issue as fixed in %1$s.
hr: Označi ovaj problem kao popravljen u %1$s.

en: Modify your %1$s description by editing it right here
hr: Izmijenite svoj opis %1$s tako da ga uredite ovdje

en: New URL
hr: Novi URL

en: New URL:
hr: Novi URL:

en: New prominent word
hr: Nova istaknuta riječ

en: New type can't be empty.
hr: Nova vrsta ne može biti prazna.

en: No prominent words
hr: nema istaknutih riječi

en: Not Found
hr: Nije pronađeno

en: Not all the required fields are filled.
hr: Nisu popunjena sva obvezna polja.

en: OK
hr: u redu

en: Old URL
hr: Stari URL

en: Old URL:
hr: Stari URL:

en: Origin
hr: Podrijetlo

en: Orphaned content
hr: Napušteni sadržaj

en: Plain redirects
hr: Obična preusmjeravanja

en: Please enter the new URL for %s
hr: Molimo, unesite novi URL za %s

en: Please note that the first row in this file is a header. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
hr: Napominjemo da je prvi redak ove datoteke zaglavlje. Ovaj redak treba zanemariti prilikom rasčlanjivanja ili uvoza podataka iz izvoza.

en: Please note:
hr: Napomena:

en: Please provide a %1$s description by editing the snippet below.
hr: Navedite opis %1$s uređivanjem isječka u nastavku.

en: Please provide a %1$s title by editing the snippet below.
hr: Navedite naslov %1$s uređivanjem isječka u nastavku.

en: Please select an image by clicking here
hr: Molimo odaberite sliku klikom ovdje

en: Popular prominent words
hr: Popularne istaknute riječi

en: Prominent words
hr: Istaknute riječi

en: Prominent words list
hr: Lista istaknutih riječi

en: Prominent words list navigation
hr: Navigacija liste istaknutih riječi

en: Read more about how internal linking can improve your site structure.
hr: Pročitajte više o tome kako unutarnje povezivanje može poboljšati vašu strukturu web lokacije.

en: Read more about how the insights can help you improve your content.
hr: Pročitajte više o tome kako vam uvidi mogu pomoći da poboljšate svoj sadržaj.

en: Redirect added.
hr: Preusmjerenje dodano.

en: Redirect created from %1$s to %2$s!
hr: Stvoreno je preusmjerenje s %1$s na %2$s!

en: Redirect deleted.
hr: Preusmjerenje izbrisano.

en: Redirect import failed: No redirects found.
hr: Uvoz preusmjeravanja nije uspio: Preusmjerenja nisu pronađena.

en: Redirect import failed: Redirection plugin not installed or activated.
hr: Uvoz preusmjeravanja nije uspio: Dodatak Preusmjerenja nije instaliran ili nije aktivan.

en: Redirect it to another URL
hr: Preusmjerite na drugi URL.

en: Redirect method
hr: Metoda preusmjeravanja

en: Redirect this broken URL and fix the error
hr: Preusmjeri ovaj polomljeni URL i popravi grešku

en: Redirect updated.
hr: Preusmjerenje ažurirano.

en: Redirection
hr: Preusmjeravanja

en: Redirects
hr: Preusmjerenja

en: Redirects have been imported.
hr: Uvezena su preusmjeravanja.

en: Redirects per page
hr: Preusmjerenja po stranici

en: Redirects settings
hr: Postavke preusmjeravanja

en: Regex Redirects
hr: Regex preusmjeravanja

en: Regular Expression (regex) Redirects are extremely powerful redirects. You should only use them if you know what you are doing. %1$sRead more about regex redirects on our knowledge base%2$s.
hr: Regular Expression (regex) Redirects su iznimno snažna preusmjeravanja. Koristite ih samo ako znate što radite. %1$s pogledajte više o regex preusmjerenjima na našoj bazi znanja %2$s.

en: Regular Expression redirects
hr: Regular Expression preusmjeravanja

en: Remove image
hr: Ukloni sliku

en: Safe Redirect Manager
hr: Upravitelj sigurnog preusmjeravanja

en: Save
hr: Spremi

en: Save Changes
hr: Spremi izmjene

en: Save anyway
hr: Svakako spremi

en: Search
hr: Pretraži

en: Search prominent words
hr: Traži istaknute riječi

en: Select this redirect
hr: Odaberite ovo preusmjeravanje

en: Separate prominent words with commas
hr: Odvojite istaknute riječi zarezima

en: Settings
hr: Postavke

en: Show information about Facebook description
hr: Pokažite informacije o Facebook opisu

en: Show information about Facebook image
hr: Prikaži informacije o Facebook slici

en: Show information about Facebook title
hr: Prikaži informacije o Facebook naslovu

en: Show information about Twitter description
hr: Prikaži informacije o opisu na usluzi Twitter

en: Show information about Twitter image
hr: Prikaži informacije o slici na usluzi Twitter

en: Show information about Twitter title
hr: Prikaži informacije o naslovu na usluzi Twitter

en: Simple 301 Redirects
hr: Jednostavna preusmjeravanja 301

en: Stop analyzing
hr: Prekini analizu

en: Target
hr: Cilj

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Prominent words
hr: Istaknute riječi

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Prominent word
hr: Istaknuta riječ

en: The Insights section in our metabox shows you useful data about your content, like what words you use most often.
hr: Odjeljak Uvidi u našem metaboxu prikazuju korisne podatke o vašem sadržaju, kao što su riječi koje najčešće upotrebljavate.

en: The Regular Expression field can't be empty.
hr: Polje Regular Expression ne može biti prazno.

en: The URL you are redirecting to seems to return a %1$s status. You might want to check if the target can be reached manually before saving.
hr: URL na koji preusmjeravate vraća %1$s status. Prije spremanja, bolje ručno provjerite je li cilj dostupan.

en: The URL you entered could not be resolved.
hr: URL koji ste unijeli ne može se riješiti.

en: The URL you entered returned a HTTP code different than 200(OK). The received HTTP code is %1$s.
hr: URL koji ste unijeli javlja HTTP kod drugačiji od 200(OK). Primljeni HTTP kod je %1$s.

en: The first row in this file is the header row. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
hr: Prvi redak u ovoj datoteci je redak zaglavlja. Ovaj redak treba zanemariti prilikom analize ili uvoza podataka iz izvoza.

en: The given image url cannot be loaded
hr: Dati url slike ne može se učitati

en: The image you selected is too small for %1$s
hr: Odabrana slika premalena je za %1$s

en: The link suggestions metabox contains a list of posts on your blog with similar content that might be interesting to link to.
hr: Metabox prijedloga veze sadrži popis postova na vašem blogu sa sličnim sadržajem koji bi vas mogao zanimati za povezivanje.

en: The new URL field can't be empty.
hr: Polje novi URL ne može biti prazno.

en: The old URL already exists as a redirect.
hr: Stari URL već postoji kao preusmjerenje.

en: The old URL field can't be empty.
hr: Polje stari URL ne može biti prazno.

en: The redirect type is the HTTP response code sent to the browser telling the browser what type of redirect is served. %1$sLearn more about redirect types%2$s.
hr: Vrsta preusmjeravanja je HTTP povratni kôd poslan pregledniku koji mu govori koja vrsta preusmjeravanja je poslužena. %1$s saznajte više o vrstama preusmjeravanja %2$s.

en: The redirect was added successfully.
hr: Preusmjerenje je uspješno dodano.

en: The redirect was deleted successfully.
hr: Preusmjerenje je uspješno izbrisano.

en: The redirect was updated successfully.
hr: Preusmjerenje je uspješno ažurirano.

en: The redirect you are trying to save will create a redirect loop. This means there probably already exists a redirect that points to the origin of the redirect you are trying to save
hr: Preusmjerenje koje pokušavate spremiti stvorit će začarani krug preusmjeravanja. To znači da vjerojatno već postoji preusmjerenje na izvor preusmjeravanja koji pokušavate spremiti

en: The terms saved successfully for the given post.
hr: Pojmovi su uspješno spremljeni za zadani članak.

en: There is no post found for the given post id.
hr: Nije pronađen nijedan post za zadani id članka.

en: This is an example title - edit by clicking here
hr: Ovo je primjer naslova - uređujte klikom ovdje

en: Type
hr: Vrsta

en: Unknown error. Failed to create redirect.
hr: Nepoznata greška. Preusmjerenje nije stvoreno.

en: Unknown error. Failed to update redirect.
hr: Nepoznata greška. Preusmjerenje nije ažurirano.

en: Update Redirect
hr: Ažuriraj preusmjerenje

en: Update prominent word
hr: Ažuriranje istaknute riječi

en: Upload image
hr: Učitaj sliku

en: Use other image
hr: Upotrijebite drugu sliku

en: View prominent word
hr: Pogledajte istaknutu riječ

en: Want to use our internal linking tool? Analyze all the published posts, pages and custom post types to generate internal linking suggestions.
hr: Želite li koristiti alat za interne poveznice? Analizirat ćemo sve objave i stranice kako bismo stvorili prijedloge za interno povezivanje.

en: We are unable to detect an image in your post that is large enough to be displayed on Facebook. We advise you to select a %1$s image that fits the recommended image size.
hr: Nismo u mogućnosti pronaći sliku u vašem postu koja je dovoljno velika da se prikazuje na Facebooku. Preporučujemo da odaberete %1$s sliku koja odgovara preporučenoj veličini slike.

en: We're unable to create the directory %s
hr: Nismo u mogućnosti stvoriti direktorij %s

en: We're unable to save the redirect file to %s
hr: Ne možemo spremiti datoteku preusmjerenja u %s

en: We're unable to save the redirects to your %s file. Please make the file writable.
hr: Nije moguće spremiti preusmjeravanja u Vašu datoteku %s. Omogućite zapisivanje u datoteku.

en: We're unable to write data to the file %s
hr: Ne možemo pisati podatke u datoteku %s

en: We've detected %1$s%2$d 'orphaned' %3$s%4$s (no inbound links). Consider adding links towards this %3$s. | We've detected %1$s%2$d 'orphaned' %3$s%4$s (no inbound links). Consider adding links towards these %3$s.
hr[0]: Jednina: Otkrivena je %1$s%2$d napuštena %3$s%4$s (bez ulaznih veza). Razmislite o dodavanju veza prema ovoj %3$s.
hr[1]: Množina: Otkrili smo %1$s%2$d napuštene %3$s%4$s (bez ulaznih veza). Razmislite o dodavanju veza prema ovim %3$s.
hr[2]: Množina: Otkrili smo %1$s%2$d napuštenih %3$s%4$s (bez ulaznih veza). Razmislite o dodavanju veza prema ovih %3$s.

en: Web server
hr: Mrežni poslužitelj

en: Write redirects to the %1$s file. Make sure the %1$s file is writable.
hr: Zapiši preusmjeravanja u datoteku %1$s. Provjeri je li datoteka %1$s otključana za pisanje.

en: You are already editing a redirect, please finish this one first
hr: Ako već imate otvoreno preusmjeravanje, najprije završite s time.

en: You are attempting to redirect to the same URL as the origin.
    					Please choose a different URL to redirect to.
hr: Pokušavate preusmjeriti na isti URL kao i početni	 	 	 	 	 Odaberite drugi URL za preusmjeravanje.

en: You can add or remove columns to be included in the export using the checkboxes below.
hr: Možete dodati ili ukloniti stupce koji će biti uključeni u izvoz pomoću potvrdnih okvira u nastavku.

en: You can copy the contents of any %1$s file in here, and it will import the redirects into %2$s.
hr: Ovdje možete ukopirati sadržaj bilo koje %1$s datoteke i time će se preusmjerenja uvesti u %2$s.

en: You can't redirect a URL to itself.
hr: Ne možete preusmjeriti URL na samog sebe.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the redirect.
hr: Ne morate kreirati preusmjeravanje za URL %1$s jer preusmjeravanje već postoji. Ako je ovo u redu, možete označiti ovaj problem kao popravljen. Ako ne, idite na stranicu preusmjeravanja i promijenite preusmjeravanje.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. The existing redirect points to %2$s. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the target URL.
hr: Ne morate kreirati preusmjeravanje za URL %1$s jer preusmjeravanje već postoji. Postojeće preusmjeravanje ukazuje na %2$s. Ako je ovo u redu, možete označiti ovaj problem kao popravljen. Ako nije, idite na stranicu preusmjeravanja i promijenite ciljni URL.

en: You have unsaved redirects, are you sure you want to leave?
hr: Imate nespremljenih preusmjerenja, jeste li sigurni da želite napustiti stranicu?

en: You need to analyze your posts and/or pages in order to receive the best %1$slink suggestions%2$s.
    
    					%3$sAnalyze the content%4$s to generate the missing link suggestions.
hr: Morate analizirati svoje postove i / ili stranice kako biste dobili najbolje %1$slink suggestions%2$s.
    
    	 	 	 	 	 %3$s Analizirajte sadržaj %4$s da biste generirali prijedloge veze koja nedostaje.

en: You're redirecting to a target that returns a 301 HTTP code (permanently moved). Make sure the target you specify is directly reachable.
hr: Preusmjeravate na cilj koji javlja 301 HTTP kod (trajno premještena). Provjerite možete li izravno dohvatiti taj cilj.

en: Your redirect is missing the subdirectory where WordPress is installed in. This will result in a redirect that won't work. Make sure the redirect starts with %1$s
hr: Vaše preusmjeravanje promašilo je poddirektorij gdje je instaliran WordPress. To će rezultirati preusmjeravanjem koje neće funkcionirati. Provjerite počinje li preusmjeravanje s %1$s

en: keyword
hr: ključna riječ

en: keyword score
hr: rezultat ključne riječi

en: meta description
hr: Meta opis

[ctx: noun]
en: Type
hr: Utipkajte

[ctx: post_type of a post or the taxonomy of a term]
en: type
hr: vrsta

en: readability score
hr: rezultat čitljivosti

en: seo title
hr: seo naslov

en: title
hr: Naslov
